Mazuļa plānošana
Woman undergoing medical checkup with her doctor.

Vieglas un veselīgas koncepcijas ceļvedis

Vai plānojat mazuli? 

Ceļvedis veiksmīgai un veselīgai ieņemšanai.

 

Jūs varat izlasīt daudzus ekspertu viedokļus, kā arī stāstus par veiksmīgu ieņemšanu. Tomēr viens ir skaidrs, – ja plānojat grūtniecību, ir svarīgi jau iepriekš sagatavot savu ķermeni un prātu grūtniecībai. Kā vajadzētu sagatavoties un kas jāiekļauj ēdienreižu plānā? Kad sieviete ir visauglīgākā un kādi agrīnie simptomi var liecināt par to, ka ir izdevies iestāties grūtniecībai? 

Kā sagatavoties grūtniecībai

Lielisks pirmais solis ceļā uz plānotu grūtniecību ir medicīniskā pārbaude pie ārsta, kas var ievērojami palielināt veselīgas ieņemšanas iespējamību. Jūsu ārsts var pārbaudīt, vai esat saņēmusi visas nepieciešamās vakcīnas, sniegt ieteikumus par kontracepcijas pārtraukšanu vai informēt par noteiktu medikamentu piemērotību. 

Sievietes medicīniskā pārbaude pie ārsta.

Gatavojoties grūtniecībai, ir jāpielāgo dzīvesveids, lai nodrošinātu, ka jūsu ķermenis ir vislabākā vide jūsu mazuļa veselīgai attīstībai. Ja plānojat grūtniecību, jums jāsāk gatavoties vismaz trīs mēnešus iepriekš

Dzīvesveida izmaiņas un grūtniecības uztura plāns. 

Dzīvesveida izmaiņas pirms plānotas grūtniecības galvenokārt ietver daudzveidīgu un sabalansētu uzturu un regulāru vingrošanu. Uzturam pirms grūtniecības un grūtniecības laikā jābūt bagātam ar dārzeņiem, olbaltumvielām, graudaugiem un augļiem. Jums arī jāpārliecinās, ka saņemat pietiekami daudz folijskābes. Pirms grūtniecības un grūtniecības laikā ieteicams arī regulāri vingrot un uzturēt optimālu svaru. Protams, ka jāizvairās no alkohola, smēķēšanas, toksiskām un ķīmiskām vielām. 

Grūtniece, kas ēd veselīgu pārtiku, kas sastāv no riekstiem, jogurta, avokado un graudaugiem.

Uztura bagātinātāji pirms grūtniecības 

Veselīgu un veiksmīgu ieņemšanu var panākt, arī lietojot noteiktus uztura bagātinātājus, kas īpaši paredzēti sievietēm, kuras plāno grūtniecību. To vidū ir, piemēram, uztura bagātinātājs Mabelle, kas, cita starpā, novērš bīstamu folijskābes deficīta risku. Īpaši svarīgi ir lietot folijskābi vismaz 4 nedēļas, bet vislabāk 3 mēnešus pirms iecerētā bērna ieņemšanas. 

Vai jūs zināt savu auglības periodu? 

Grūtniecības iespējamība palielinās atkarībā no tā, kurā menstruālā cikla daļā notiek dzimumakts. 

Jūs varat ieņemt aptuveni 5 dienas pirms un 2 dienas pēc ovulācijas, vislielākā varbūtība, protams, ir ovulācijas laikā, kas ilgst aptuveni 1 dienu. No otras puses, ieņemšana ir vismazāk iespējama tā sauktajās neauglīgajās dienās, t. i., visās pārējās mēneša dienās. 

Ovulācijas aprēķināšana un simptomi 

Jūsu auglības periods ir saistīts ar ovulāciju. Standarta cikls ilgst 28 dienas, un to skaita no pirmās menstruālās asiņošanas dienas. Ovulācija notiek aptuveni cikla 14. dienā, tāpēc auglīgās dienas iekrīt cikla 11.–15. dienā. Tomēr viss ir atkarīgs no cikla regularitātes, un ovulācijas pazīmes var parādīties agrāk vai vēlāk. 

Auglības periods izpaužas ar vairākām fiziskām pārmaiņām, kuras jūs varat novērot sevī. Tās ietver ožas uzlabošanos, siekalu sastāva izmaiņas, libido palielināšanos, sāpes vēdera lejasdaļā vai paaugstinātu ķermeņa jutību, īpaši krūtīs. Tādējādi šie simptomi var liecināt, ka jūsu cikls ir auglības fāzē. Tomēr ir precīzākas metodes, kā noteikt savu auglības periodu.

  • Bazālās temperatūras mērīšana: auglīgās dienas izpaužas kā bazālās temperatūras paaugstināšanās. Parasti bazālā temperatūra ir no 36,3 līdz 36,7 °C, tieši pirms ovulācijas tā paaugstinās līdz 37 °C un saglabājas paaugstināta auglīgās dienās, kam seko pazemināšanās. Ieteicams bazālo temperatūru mērīt no rīta. Var izmantot digitālo mutes termometru vai speciālu termometru bazālās temperatūras mērīšanai.

  • Ovulācijas testi: vēl viens veids, kā droši noteikt auglīgās dienas, ir ovulācijas testi, kas darbojas ļoti līdzīgi grūtniecības testiem. Jūs varat izvēlēties starp siekalu ovulācijas testiem vai urīna ovulācijas testiem. 

Sieviete veic ovulācijas testu, lai noteiktu auglīgās dienas.

Pirmās grūtniecības pazīmes 

Agrīnās grūtniecības simptomi var parādīties pat pirms grūtniecības apstiprināšanas ar testu. Daži no tiem ir nogurums, bieža vēlme urinēt, krūšu jutīgums, grūtniecības alkas, metāliska garša mutē un rīta nelabums. 

Dzemdību datuma aprēķināšana 

Vai vēlaties uzzināt, kad varat sagaidīt mazuļa ierašanos? Visvienkāršākais veids ir izmantot kādu no grūtniecības kalkulatoriem. Vienkārši ievadiet kalkulatorā savu pēdējo mēnešreižu pirmo dienu un cikla ilgumu dienās (parasti tiek pieņemts, ka cikla ilgums ir 28 dienas, bet dažām sievietēm cikli neilgst tieši 28 dienas). 

Avoti:

Preconception - Baltics
Uztura bagātinātājs

0 atsauksmes

mabelle 1 · PIRMS MAZUĻA IEŅEMŠANAS

Sagatavo organismu palielinātam pieprasījumam pēc svarīgām vielām, kas Jums būs nepieciešamas grūtniecības laikā. Veicin… lasiet vairāk [+]

Sagatavo organismu palielinātam pieprasījumam pēc svarīgām vielām, kas Jums būs nepieciešamas grūtniecības laikā. Veicina veselīgu mazuļa ieņemšanu un attīstību.

Papildus uzņemt folijskābi ieteicams visām sievietēm pirms grūtniecības un tās laikā, lai nodrošinātu aizsargājošu folātu līmeni un samazinātu mazuļa nervu caurulītes defektu riska faktorus.

Jaunākie ieraksti

Intimate moment between woman and man lying in a bed togther.

Vingrošana un sekss grūtniecības laikā un pēc dzemdībām

Pregnant woman sitting on her bed and taking her daily dose of vitamins.

Uztura bagātinātāji grūtniecības pirmajam, otrajam un trešajam trimestrim

Woman undergoing medical checkup with her doctor.

Vieglas un veselīgas koncepcijas ceļvedis