Emuāra ieraksts no 29. februāra
Sākot ar 13. nedēļu
Vingrošana un sekss grūtniecības laikā un pēc dzemdībām
Vingrošana un sekss grūtniecības laikā un pēc dzemdībām
Vai ir veids, kā grūtniecības laikā veicināt pareizu bērna augšanu un attīstību? Pilnīgi noteikti. Atbilstošs uzturs, regulāra vingrošana un atpūta ir pareizais ceļš. Kādus sporta veidus eksperti iesaka grūtniecības laikā un no kādiem vajadzētu izvairīties? Vai var nodarboties ar seksu grūtniecības laikā un pēc dzemdībām?
Ieguvumi no regulāras vingrošanas un seksa grūtniecības laikā
Regulāras fiziskās aktivitātes grūtniecības laikā ir saistītas ar vairākiem ieguvumiem. Tās veicina limfas cirkulāciju, kas var novērst grūtniecības laikā ļoti bieži sastopamo nepatīkamo smaguma sajūtu kājās.
Grūtnieces piekrīt arī tam, ka fiziskās aktivitātes un sekss grūtniecības laikā uzlabo miega kvalitāti. Jums nevajadzētu satraukties par seksa iespējamo negatīvo ietekmi uz grūtniecību. Gluži pretēji, sekss grūtniecēm ir ne tikai drošs, bet arī ļoti labvēlīgs. Turklāt ir pierādīts, ka sports un sekss samazina stresu un atbrīvo endorfīnus, veicinot topošo māmiņu psiholoģisko labsajūtu.
Kādas sporta aktivitātes ir piemērotas grūtniecības laikā?
Ir vairākas aktivitātes, kas ir ļoti labvēlīgas veselīgai grūtniecības norisei. Apvienotās Karalistes Nacionālais veselības dienests (National Health Service – NHS) iesaka grūtniecēm nodarboties ar ikdienas fiziskām aktivitātēm tik ilgi, cik vien iespējams. Tomēr ir svarīgi nepārpūlēties un pēc vingrošanas pietiekami atpūsties.
Joga
Viena no labākajām fiziskajām aktivitātēm grūtniecēm ir joga. Kāpēc? Jo tā apvieno pamata muskuļu nostiprināšanu ar pareizu elpošanu un prāta relaksāciju. Tā var arī atslābināt grūtniecības laikā saspringtās ķermeņa daļas, piemēram, muguru un iegurni, un sagatavot ķermeni dzemdībām.
Pastaigas un skriešana
Pastaigas ir ļoti dabisks fiziskās aktivitātes veids, un ir ideāli iekļaut pastaigu svaigā gaisā katru dienu. NHS norāda, ka pietiek ar 30 minūšu pastaigu dienā. Kā arī grūtniecības laikā nav jāizvairās no skriešanas. Tomēr, ja uzsākat skriešanu tikai grūtniecības laikā, sāciet ļoti uzmanīgi.
Peldēšana
Peldēšana ir ļoti daudzpusīgs sporta veids; tā stiprina muskuļus un palīdz uzlabot elpošanu. Grūtniecības laikā daudzas sievietes uzskata, ka peldēšana ir viens no patīkamākajiem sporta veidiem, jo ūdens samazina spiedienu uz locītavām un muguru un mazina sāpes.
Pirmsdzemdību fitness
Pēdējos gados ļoti populārs vingrinājumu veids grūtniecēm ir pirmsdzemdību fitness. Šie saudzīgie fitnesa vingrinājumi ir īpaši izstrādāti grūtniecēm, un tie ļauj izvairīties no kustībām, kas noslogo vēdera zonu.
No kādiem sporta veidiem izvairīties grūtniecības laikā?
Daži sporta veidi grūtniecības laikā ir lietderīgi, bet no citiem vajadzētu izvairīties. Tie ietver visus kontakta sporta veidus, kas var izraisīt triecienu vēderam, kā arī sporta veidus, kuros pastāv kritiena vai traumas risks.
Sākot ar otro trimestri, jums vajadzētu izvairīties arī no augstas intensitātes sporta veidiem, kas spēcīgi stimulē sirdsdarbību. Neiesaistieties vingrinājumos, kas liek jums justies neērti vai pat izraisa sāpes.
Nenovērtējiet par zemu laba uztura nozīmi
Papildus regulārai sportošanai jums jākoncentrējas arī uz pareizu uzturu. Tas ir svarīgs mātes veselībai un pareizai augļa attīstībai. Uzturā jābūt daudz makrouzturvielu un mikrouzturvielu.
Ir svarīgi atcerēties, ka grūtniecības laikā mainās organisma vajadzības pēc minerālvielām un vitamīniem, tāpēc bieži vien ir nepieciešams organismam piegādāt uzturvielas, izmantojot augstas kvalitātes uztura bagātinātājus. Piemēram, Mabelle uztura bagātinātāji ir pielāgoti grūtniecēm un satur visus nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas.
Vingrošana pēc dzemdībām
Kad sākt vingrot pēc dzemdībām? Saskaņā ar Amerikas Ginekologu un dzemdību speciālistu koledžas datiem, laiks, kad atsākt vingrot, ir atkarīgs no tā, kā noritēja grūtniecība un dzemdības. Ja viss noritēja gludi, varat sākt vingrot, tiklīdz jūtaties gatava. Piemērotu aktivitāšu piemēri, ko varat sākt uzreiz pēc dzemdībām, ir iegurņa pamatnes vingrinājumi, diafragmālā elpošana vai pastaigas.
Tomēr sarežģītu dzemdību vai ķeizargrieziena operācijas gadījumā nesteidzieties un konsultējieties ar savu ārstu par piemērotāko laiku sporta aktivitāšu uzsākšanai.
Kad ir droši sākt nodarboties ar seksu pēc dzemdībām?
Kopumā, ārsti iesaka nogaidīt vismaz sešas nedēļas pēc dzemdībām, lai atsāktu nodarboties ar seksu. Pirms sākat nodarboties ar seksu pirmo reizi pēc dzemdībām, jums ir jāveic medicīniskā pārbaude, kuras laikā ārsts novērtēs jūsu stāvokli un sniegs padomus par turpmākajām seksuālajām aktivitātēm. Tas attiecas gan uz vaginālajām, gan ķeizargrieziena dzemdībām.
Tomēr ir svarīgi atcerēties, ka katrs ķermenis pēc dzemdībām atjaunojas savā tempā, tāpēc vienmēr ieklausieties savā ķermenī un pagaidiet, līdz būsiet fiziski un emocionāli gatava dzimumakta uzsākšanai.
Avoti
-
https://www.netmums.com/pregnancy/the-6-best-sports-for-pregnancy
-
https://daylilyparis.com/en/blogs/daylilymag/enceinte-quels-sports-pratiquer-a-la-maison
-
https://www.fibo.com/en-gb/blog/training/sports-during-pregnancy.html
-
https://www.nhs.uk/start-for-life/pregnancy/exercising-in-pregnancy/
-
https://www.healthline.com/health/exercise-fitness/postnatal-exercises#considerations

0 atsauksmes
mabelle 3 · GRŪTNIECĪBA
Nodrošina organismam svarīgas vielas, kas tam nepieciešamas, sākot ar otro trimestri (sākot no 13. nedēļas) līdz grūtnie… lasiet vairāk [+]
Nodrošina organismam svarīgas vielas, kas tam nepieciešamas, sākot ar otro trimestri (sākot no 13. nedēļas) līdz grūtniecības beigām. Uztur Jūsu veselību un veicina veselīgu mazuļa attīstību.
Visām sievietēm grūtniecības laikā ir ieteicams papildus uzņemt folijskābi, lai nodrošinātu aizsargājošu folātu līmeni, tādējādi samazinot mazuļa nervu caurulītes defektu riska faktoru, kā arī papildus uzņemt DHA, lai veicinātu mazuļa smadzeņu attīstību.